doradztwo OCHRONA śRODOWISKa

Doradztwo ochrona środowiska

Ochrona środowiska to obszerna dziedzina, która regulowana jest przez wiele aktów prawnych zarówno z zakresu ochrony środowiska, jak i innych ustaw, które pośrednio odnoszą się do zagadnień środowisk czytaj więcej »

solary Kraków

Kupujemy kolektor słoneczny

Warto zastanowić się nad kupnem kolektora słonecznego do swojego domostwa. Ogrzewanie wody jest dzisiaj bardzo kosztowne. Jeśli mamy bojler elektryczny to przy kilku osobach latem będziemy płacić nawe czytaj więcej »

Fotobudka na wesele

Jak umiejętnie rezygnować z drogich weselnych atrakcji

Najwięcej można zaoszczędzić na dekoracji, ale uwaga z dekoracji nie trzeba rezygnować w ogóle, ani nie trzeba decydować się na tani wystrój z balonów czy bibułowych ozdób. Wiele rzeczy można zamówić czytaj więcej »

wycena środka trwałego

Informacje finansowe

Pozyskiwanie informacji finansowych wcale nie jest obecnie bardzo trudne. Musimy się tylko zastanowić nad tym, kto tutaj będzie weryfikować wszystkie takie propozycje w sposób najlepszy. Oczywiście p czytaj więcej »

oDPłYW liniowy

Handel budowlany

Budowlane oferty będą teraz dopasowane do naszych oczekiwań perfekcyjnie. Musimy wiedzieć np. które propozycje odpływowe będą się sprawdzać na terenie naszej nieruchomości. Komplikacje mogą występowa czytaj więcej »

Garaże blaszane lublin

O blaszanych garażach

Czy Wy również daliście się ponieść popularności blaszanych garaży? Muszę powiedzieć, że mam pewne wątpliwości na ich temat (nie wiem czy są słuszne, ale są). Niemniej na pewno nie jest tak, że każdy czytaj więcej »

pozycjonowanie

Tanie pozycjonowanie dla stron

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób wypromować własną firmę. I dlatego właśnie decyduje się większość z was na promowanie takiej firmy przy zastosowaniu stro czytaj więcej »

noclegi w górach

Nocleg w górach. Gdzie konkretnie?

Decydujesz się na nocleg w górach, ale masz problem z wybraniem konkretnej lokalizacji? Tego typu problem należy bezwzględnie rozwiązywać we własnym zakresie. Zastanawiacie się, dlaczego? Mam na myśl czytaj więcej »

sprawy rozwodowE Szczecin

Kilka słów o rozwodzie

Rozwód jest bez wątpienia bardzo poważną sprawą. Podczas rozwodów niejednokrotnie dochodzi do bardzo wielu kłótni. Niejednokrotnie jest tak, że sprawy rozwodowe ciągną się przez bardzo długi czas. Mo czytaj więcej »

pożywne śniadanie

Dobry początek dnia

Każdy dzień warto zaczynać od śniadania, które da nam energię na resztę dnia. Dzięki temu, że zjemy , nie będziemy od razu głodni po wyjściu z domu. Stanowiło to będzie dla każdego bardzo dobrą sytua czytaj więcej »

 

Przyłącza energetyczne

skrzynki licznikowe

Dzisiaj przyłącze energetyczne to jeden z elementów instalacji będący łącznikiem między zewnętrzną siecią elektroenergetyczną a instalacją znajdującą się na konkretnej działce budowlanej. Musimy pamiętać, że ten krok jest bardzo ważny, ponieważ tylko w taki sposób jesteśmy w stanie dostarczyć energię elektryczną. skrzynki licznikowe w takich instalacjach ogólnych muszą być niezwykle solidne. Spełniają one jednak ważną funkcję, ponieważ za pomocą wspomnianej skrzynki możemy kontrolować przepływ energii, odcinając w dowolnej chwili konkretne pomieszczenie, od źródła prądu. Jest to bardzo przydatna sprawa w trakcie zadań diagnostycznych, ponieważ nie musimy odłączać całego budynku czy też wszystkich pomieszczeń znajdujących się w domu. Takie skrzynki licznikowe są więc naprawdę potrzebne i występują one zawsze w nowych instalacjach. Dawne przyłącza napowietrzne widujemy już tylko w budownictwie starego typu. Sposób ten został zastąpiony kablowym przyłączem energii elektrycznej, ponieważ sposób ten gwarantuje większe bezpieczeństwo użytkowania oraz wprowadza ładniejsze walory estetyczne niż dawne systemy. Skrzynki licznikowe są więc podstawą w nowoczesnych instalacjach, zwłaszcza jeśli stosujemy przyłącze kablowe, ponieważ w taki sposób doprowadzamy energię do budynku bez konieczności jego modernizacji. Jeśli jednak decydujemy się na nowe przyłącza, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to dość kosztowna sprawa i całe przyłącze musi być oddalone od innych przyłączy, co utrudnia nieco sprawę, jeśli dom jest stosunkowo niewielki. Okablowania wymaga precyzyjnej dokładności, dlatego całość, musi zostać naniesiona na mapę.

dobra skrzynki licznikowe

Oczywiście to mu decydujemy, jaka będzie moc naszego przyłącza. Powinniśmy dobierać ją pod względem ilości mocy odbiorników prądu. Lepiej nawet przewyższyć możliwości po to, aby mieć pewność, że podłączone urządzenia pracujące jednocześnie nie będą w stanie doprowadzić do awarii. Na placach budowy zdarza się, że występują tymczasowe przyłącza, ale żeby istniała taka możliwość, teren musi spełniać, odpowiednie warunki techniczne.